Meriinovillast

Iga vanema soov on pakkuda oma lapsele vaid parimat. See on oluline ka meile – pakkuda Teie lastele ning Teile endile vaid PARIMAT. Kõik Catuka talvised tooted valmivad 100% meriinovillasest lõngast. Mütside, kinnaste ja beebipapude sees on kvaliteetne ja naturaalne meriinovillane vooder.

Meriinovill on üks tunnustatumaid villasorte maailmas. Seda kvaliteetset ja naturaalset villa saadakse meriinolammastelt. Meriinolammaste vill on väga pehme ja peenekiuline, mis on just oma omaduste poolest hinnatud.

.

Kuuldes sõna “vill”, tekib sagedasti inimestele arvamus karedast, torkivast ja ebameeldivast materjalist. Oleme ju ikka saanud vanavanematelt villasest lõngast sokke mis torgivad ja on palja jala peale pannes väga ebameeldivad. Erinevalt traditsioonilisest villast on meriinovill naha vastas pehme ja ei tekita sügelust. Meriinovill on antibakteriaalsete omadustega ning sobivad kandmiseks ka väga tundliku nahaga inimestele.

Meriinovill reageerib vastavalt meie kehatemperatuurile, mis tähendab, et see aitab külmaga hoida sooja ja soojaga jahedat temperatuuri ning ei aja higistama. Meriinovilla parimad omadused ilmnevad just esimese kihina, vastu nahka kandes. Just sellepärast kasutame voodrimaterjalina samuti 100% meriinovillast kangast. Lapsed ikka mängivad külma ilmaga õues ja paksudes talveriietes võivad hakata higistama. Meriinovill aga imab niiskuse endasse ning jätab nahale kuiva ja sooja tunde. Seega ei pea Te kartma, et ühtäkki pikemalt seisma/istuma jäädes, hakkaks Teie lapsel külm.

Meriinovillal on aga üks negatiivne omadus – see on oluliselt kallim võrreldes teiste villasortidega. Meriinovilla hind on tarbijale oluline, kuna kallim materjal loob kõrgema hinna ka lõpptootele. Kuid miks on meriinovill nii kõrge hinnaga? Meriinolammastel kasvab vill väga aeglaselt ning seda saab lammastelt pügada vaid lühikest aega ühe aasta jooksul. Lisaks sellele on meriinovill väga peenekiuline ning lõnga ja kanga tootmiseks läheb vaja oluliselt rohkem villa kui traditsiooniliste villast lõngade ja kangaste puhul.

Oleme valinud talviste toodete tegemiseks just meriinovillase lõnga ja meriinovillase voodri, kuna usume, et külmal ajal on nende mõlema kooslus parim, mida pakkuda Teile kui ka Teie kõige armsamatele.

Pakkudes Teile vaid parimat,

Kadi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga